Zyndrama rośnie w oczach. Nowa inwestycja na Kępie Mieszczańskiej

48 butikowych apartamentów typu waterfront, sąsiedztwo Odry i Starego Miasta, parking ze stacją ładowania pojazdów elektrycznych. 6B47 Poland prowadzi intensywne prace na budowie swojej pierwszej wrocławskiej inwestycji – Zyndrama. Budowa zakończy się w trzecim kwartale 2018 roku. Generalnym wykonawcą jest PORR.

Przy ulicy Zyndrama z Maszkowic we Wrocławiu trwają intensywne prace na budowie apartamentowca należącego do grupy deweloperskiej 6B47 Poland. Po sześciu miesiącach budynek wyraźnie wyłania się z ziemi.

W tej chwili realizujemy poziom +3 konstrukcji żelbetowej. Jednocześnie rozpoczynamy prace w zakresie montażu instalacji na kondygnacjach garażowych – mówi Grzegorz Błonar z firmy PORR, kierownik budowy inwestycji Zyndrama. – Całość przebiega zgodnie z harmonogramem. Na terenie inwestycji pracuje około 50 pracowników. Jeszcze w kwietniu planujemy osiągnąć plan surowy otwarty, a latem zakończyć budowę – dodaje.

Widoki na rzekę

W kameralnym budynku znajdzie się tylko 48 butikowych apartamentów typu waterfront z przestronnymi loggiami i balkonami. Będą miały duże, panoramiczne okna, które doświetlą pomieszczenia i staną się źródłem widoków na Odrę lub dziedziniec wewnętrzny. Ceny rozpoczynają się od 8 tys. zł za mkw. Właścicieli znalazło już ponad 60% apartamentów.

W ścisłym centrum miasta bardzo trudno o nowe inwestycje mieszkaniowe, zwłaszcza tak kameralne jak Zyndrama. Dlatego niewielkie projekty, które pojawiają się w ciekawych  lokalizacjach, wzbudzają bardzo duże zainteresowanie – mówi Mirosław Januszko, dyrektor zarządzający 6B47 Polska.

Inwestor przykłada dużą uwagę do części wspólnych. Do apartamentów poprowadzą niemal trzymetrowe drzwi, niespotykane w innych wrocławskich inwestycjach. Przestronne lobby zostanie wyłożone płytami gresowymi i płytkami dębowymi, a ściany wielkoformatowym gresem, metalizowaną farbą i detalami z drewna oraz szkła. Klatki schodowe i korytarze będą łączyć surowość nowoczesnej, ascetycznej architektury z miękkimi detalami z drewna, a także ze stali nierdzewnej. Całość dopełni nowoczesne oświetlenie. Dla wygody mieszkańców powstanie parking podziemny z indywidualnymi stacjami ładowania pojazdów elektrycznych.

W poszukiwaniu komfortu

Zyndrama znajduje się w jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic mieszkaniowych Wrocławia – na Kępie Mieszczańskiej. Niewątpliwym atutem inwestycji jest sąsiedztwo Odry
i terenów zielonych.

Wyróżniającym się trendem jest dążenie do wygodnego trybu życia. Dlatego ważne, by deweloper wybierał lokalizacje swoich inwestycji z dużą starannością – mówi Krzysztof Jabłoński, prezes biura Iglica Nieruchomości. – W perspektywie kilku lat Kępa Mieszczańska stanie się odpowiednikiem warszawskiego Powiśla. Wysoki komfort życia gwarantują tutaj cisza i spokój w otoczeniu zieleni, rzeki i przemyślanej architektury. Z kolei po krótkim spacerze można skorzystać z bogatej oferty miejskiej – kulturalnej, rozrywkowej, edukacyjnej, zakupowej – dodaje.

W pobliżu Zyndrama znajduje się Uniwersytet Wrocławski, Rynek i Wyspa Słodowa. Natomiast kilkuminutowy spacer dzieli inwestycję od Hali Targowej, Galerii Dominikańskiej czy zrewitalizowanego bulwaru Xawerego Dunikowskiego.

Wrocławski debiut

Zyndrama to pierwsza wrocławska inwestycja 6B47 Poland. W jej portfelu znajdują się także trzy nieruchomości komercyjne – centrum handlowe w Głogowie, działka pod budowę centrum handlowego w Ełku, a także realizowane w tej chwili w Gliwicach przy autostradzie A4 największe centrum wyprzedażowe na Górnym Śląsku – Silesia Outlet, którego otwarcie planowane jest na wiosnę 2019 r. Spółka należy do grupy 6B47 Real Estate Investors AG – jednej z najlepiej prosperujących firm deweloperskich w Austrii. Aktualnie realizuje projekty o wartości ponad miliarda euro.

– Zyndrama jest odbiciem panującej we Wrocławiu energii. W ciągu kilkunastu lat przeszedł gruntowne zmiany, pozostając przy tym otwarty i optymistyczny. Tym samym stał się modelowym miastem współczesnej Europy, w którym chce się mieszkać. Widzimy w tym duży potencjał – mówi Mirosław Januszko, dyrektor zarządzający 6B47 Polska.

Generalnym wykonawcą Zyndrama jest PORR – czołowa spółka na rynku generalnego wykonawstwa w Polsce. W swoim portfolio ma między innymi Dworzec Kolejowy Kraków Główny czy hotel Intercontinental w Warszawie. Budynek zaprojektowała Autorska Pracowania Architektoniczna Hubka, której dziełem jest między innymi biurowce Dominikańska, Pegaz, Grunwaldzki Center czy hotele Puro i Haston City Hotel Wrocław.

KontaktPolub nas na FacebookuSklepy firmDodaj ogłoszenieWyszukiwarka firm