Zyndrama na Kępie Mieszczańskiej na ostatniej prostej

Do środka prowadzą trzymetrowe drzwi i jeszcze wyższe lobby. Tam elegancja w postaci włoskich gresów i dębu. Na zewnątrz materiały szlachetne i alejki otoczone kwiatami. Kameralna, butikowa Zyndrama prezentuje się bajkowo. Jest już prawie gotowa. 

 

Budowa butikowego apartamentowca przy ulicy Zyndrama z Maszkowic dobiega końca. Po ponad roku intensywnych prac Zyndrama widać już w prawie całej okazałości. Na pierwszy rzut oka uwagę przyciąga elewacja wykonywana z materiałów szlachetnych. Fasadę zdobi spiek kwarcowy. Materiał wyróżnia się dużą estetyką i jest odporny na upływ czasu. Z kolei od strony dziedzińca układana jest płytka klinkierowa. Zasadnicze prace elewacyjne zakończą się jeszcze w tym miesiącu. Poszycie dachu zostało właśnie ukończone.

Inwestor obiecywał, że prace zakończą się w październiku, i wszystko wskazuje na to, że słowa dotrzyma. Wtedy pierwsi mieszkańcy odbiorą klucze do apartamentów. – Powinniśmy zakończyć roboty budowlane przed początkiem listopada, tak jak zakładaliśmy. Wewnątrz budynku trwają ostatnie prace wykończeniowe: budowlane i instalacyjne – mówi Grzegorz Błonar z firmy PORR, kierownik budowy.

Październik to również czas na zagospodarowanie terenu wokół Zyndrama: wykonanie przejazdu pod budynkiem, drogi dojazdowej, zewnętrznych miejsc parkingowych, oświetlenia podkreślającego architekturę budynku i zieleni, w tym alejek otoczonych kwiatami i krzewami.

Butikowo i kameralnie na Kępie  

W kameralnym budynku znalazło się 48 apartamentów z przestronnymi loggiami i balkonami, w tym butikowe mieszkania typu waterfront. Mają duże, panoramiczne okna, które doświetlą pomieszczenia i są źródłem widoków na Odrę, Stare Miasto lub dziedziniec wewnętrzny. Na najwyższym piętrze powstają dwa penthouse’y o powierzchni 149 i 154 mkw. Wartość każdego z nich przekracza 1,5 mln zł. Z obu rozciągają się imponujące widoki: na rzekę, na centrum Wrocławia, wyspy i zieloną Kępę Mieszczańską. Miłosz Greszta z zarządu 6B47 Poland, spółki realizującej projekt Zyndrama, zauważa, że tak duże mieszkania to rzadkość na wrocławskim rynku deweloperskim. – Klienci docenili kameralny charakter budynku, butikowe apartamenty oraz fantastyczną lokalizację tuż nad Odrą i niedaleko serca Wrocławia, gdzie tętni życie kulturowe, towarzyskie i biznesowe. W ofercie zostały już naprawdę ostatnie apartamenty. Ceny zaczynają się od 9,5 tysiąca za metr kwadratowy – dodaje Miłosz Greszta.

Inwestycję Zyndrama zaprojektowali architekci z pracowni Hubka, której dziełem są np. wrocławski Hotel Puro i biurowiec Pegaz. Wyróżnia się nietuzinkowym, designerskim wystrojem. Do apartamentów poprowadzą niemal trzymetrowe drzwi wejściowe oraz lobby o wysokości ponad czterech metrów, wyłożone włoskimi płytami gresowymi. Ściany pokryte są metalizowaną farbą i dębowymi płytkami. Eleganckie klatki schodowe wykończone są gresem i fornirem, a cokoły – stalą nierdzewną. – Taka dbałość o części wspólne na etapie projektowania i realizacji inwestycji sprawiła, że mieszkania w Zyndramie cieszą się niezwykle dużym zainteresowaniem klientów. Na atrakcyjność budynku wpływ ma również lokalizacja na coraz bardziej prestiżowej Kępie Mieszczańskiej – wyjaśnia Krzysztof Jabłoński, prezes biura Iglica Nieruchomości.

W halach garażowych na poziomie 0 i -1 czeka 36 miejsc postojowych. Na życzenie mieszkańców mogą zostać wyposażone w stacje ładowania samochodów elektrycznych. Budynek jest również przygotowany do zainstalowania klimatyzacji w każdym apartamencie.

Zyndrama to pierwsza wrocławska inwestycja 6B47 Poland, ale wszystko wskazuje na to, że nie ostatnia. Spółka planuje kolejne we Wrocławiu i w Warszawie. W tej chwili realizuje dużą inwestycję na Śląsku. W Gliwicach, przy autostradzie A4, powstaje centrum wyprzedażowe Silesia Outlet – największe w tym regionie. Otwarcie planowane jest na marzec 2019.

KontaktPolub nas na FacebookuSklepy firmDodaj ogłoszenieWyszukiwarka firm