Grupa Kapitałowa 5th Avenue Holding S.A. nabyła grunt pod budowę obiektu senioralnego

Grupa Kapitałowa 5th Avenue Holding S.A. realizuje strategię systematycznego zwiększania zakresu inwestycji w różne sektory nieruchomości komercyjnych. Właśnie została sfinalizowana transakcja zakupu przez Grupę 2650 mkw. działki na warszawskim Mokotowie przy ul. Smoluchowskiego. Na terenie powstanie obiekt senioralny ,,Gold Residence”.

 

Według najnowszego raportu przygotowanego przez Reas dotyczącego budownictwa senioralnego, w polskich domach opieki mieszka obecnie około 1 proc. seniorów. W krajach Europy Zachodniej – 4-10 proc. Jednym z kryterium oceny atrakcyjności tego biznesu jest poziom tzw. obłożenia, czyli jaki procent z przygotowanych miejsc pobytowych będzie skonsumowany przez seniorów. Poziom obłożenia w domach opieki w Polsce jest bardzo wysoki. Rynek opieki nad osobami starszymi w Polsce stoi obecnie u progu dynamicznego rozwoju. Głównym czynnikiem wzrostu jest zmieniająca się struktura demograficzna. Poza procesami natury demograficznej ekspansja będzie wynikać ze zmieniających się uwarunkowań społeczno-kulturowych, wskutek których Polacy upodabniają się do społeczeństw Europy Zachodniej.

 

Zakup działki przy ul. Smoluchowskiego jest elementem strategii spółki polegającej na dywersyfikacji źródeł przychodu. Według dyrektor działu sprzedaży 5th Avenue Holding S.A. Pauliny Pływacz: dziś możemy mówić o początkowej fazie rozwoju tego rynku w Polsce, jednakże biznes związany z budową i  prowadzeniem placówek senioralnych jest na pewno perspektywiczny, a my myślimy do przodu.

 

Gold Residence będzie unikalną inwestycją w centrum Mokotowa, w zacisznym i zielonym miejscu. Inwestycja zlokalizowana będzie z jednej strony w cichej i spokojnej okolicy, otoczonej dużą ilością zieleni, z drugiej zaś w pobliżu Galerii Mokotów i centrum Mokotowa.

Niebywałym atutem lokalizacji Gold Residence jest bliskość głównych osi komunikacyjnych dzielnicy – Alei Lotników, ul. Gintrowskiego, Alei Wilanowskiej, ulicy Puławskiej, a także drogi ekspresowej S79 oraz lotniska Okęcie. Położenie w pobliżu przystanków autobusowych, a także w bliskiej odległości do metra, zapewnia łatwą i szybką komunikację z innymi dzielnicami Warszawy.

 

Obiekt będzie składał się z dwóch budynków z jednokondygnacyjnym garażem podziemnym. Dom będzie dysponował 170 pokojami. Na parterze znajdować się będą nie tylko pokoje dla kuracjuszy, ale również sale audio-wizualne, usługi oraz pokoje biurowe. W obiekcie znajdą się także pokoje lekarskie, pokoje dla pielęgniarek, pokoje terapii i rehabilitacji.

Obiekt będzie wynajęty i zarządzany przez profesjonalnego operatora w zakresie opieki nad osobami starszymi tzw. ‘Assisted Living”.

Rozpoczęcie budowy inwestycji planowane jest w pierwszej połowie 2019 roku. Prace budowlane potrwają około 18 miesięcy.

 

* * *

 

5th Avenue Holding S.A. jest dynamicznie rozwijającą się Grupą Kapitałową działającą na rynku nieruchomości. Aktywność Grupy koncentruje się na inwestycjach o największej stopie zwrotu. 5th Avenue Holding S.A. realizuje własne, kompleksowe projekty inwestycyjne, zarówno w branży obiektów komercyjnych: powierzchni biurowych dla małych i dużych firm, jak i hotelowych (ekonomicznych 3-gwiazdkowych, jak również 4-gwiazdkowych, dla bardziej wymagającego klienta), a także w dziedzinie mieszkaniowego budownictwa wielorodzinnego.

KontaktPolub nas na FacebookuSklepy firmDodaj ogłoszenieWyszukiwarka firm