ASF uderzył w fermę na ponad 70 tys. świń w Chinach

W północno-wschodnich Chinach odnotowano nowe ognisko ASF. Tym razem wirus afrykańskiego pomoru świń uderzył w największą fermę świń w Chinach na ponad 70000 świń, której współwłaścicielem jest inwestor z Danii.

 

Wirus ASF w największej fermie świń w Chinach z 73 tys. świń

 

Jak podaje Pig Progress, na przełomie roku 2018 i 2019 w władze Chinach zgłosiły nowe ognisko afrykańskiego pomoru świń (ASF) w północno-wschodniej prowincji Heilongjiang w pobliży miasta Suihua. 

Ognisko ASF wybuchło na nowoczesnej fermie przemysłowej na ponad 73 tys. świń należącej do spółki Heilongjiang Asia-Europe Animal Husbandry, w której udziały mają m.in. chiński Zhejiang Rural Development Group oraz jeden z duńskich funduszy inwestycyjnych.

Ze stada hodowlanego na tej ogromnej fermie, które zostało zainfekowane, miano pozyskiwać rocznie ok. 385 000 świń na ubój. Z całego stada ok. 4,7 tys. świń zostało zarażonych ASF, a niemal 3800 z nich padło na skutek zakażenia. 

 

200 tys. świń zarażonych ASF zostało ubitych

Nowe ognisko wybuchło na największej fermie w Chinach. Afrykański pomór świń szerzy się w Chinach od sierpnia 2018 r. Jak do tej pory ASF został stwierdzony w około 100 chińskich fermach i gospodarstwach. Wirus zostało potwierdzony w 23 regionach Państwa Środka. 

Ze względu na chorobę około 200 tys. świń zostało ubitych i zutylizowano. 

Władze Chin w walce z ASF zakazały m.in. karmienia świń odpadami kuchennymi oraz wprowadziły znacznie ograniczenia w transporcie żywych świń z regionów, gdzie wystąpił ASF. Rząd chiński nakazał także ubojnią sprawdzanie swoich produktów pod kątem obecności w nich ASF przed skierowaniem wyrobów na rynek.
W Chinach odnotowano od sierpnia 2018 roku już niemal 100 ognisk ASF w 23 regionach
W Chinach odnotowano od sierpnia 2018 roku już niemal 100 ognisk ASF w 23 regionach (fot. Unsplash)

Paweł Mikos
Fot. Unsplash

Źródło: tygodnik-rolniczy.pl

KontaktPolub nas na FacebookuSklepy firmDodaj ogłoszenieWyszukiwarka firm