Apartamenty butikowe – dla indywidualistów

Narożnikowe okna, które otwierają się na rzekę i centrum miasta, białe podłogi, nawet 60-metrowy otwarty salon, a zamiast ścian działowych – strefy zaznaczone przez meble i oświetlenie. Zobacz, jak zaaranżować apartament butikowy. 

Apartamenty butikowe to nie tylko pomysł na aranżację przestrzeni. To określony styl życia, który uwielbiają indywidualiści. – Wnętrze powinno urzekać elegancją i nieprzeciętnym designem, pozostając przy tym bardzo intymne. Znaczenie ma również lokalizacja w centrum miasta – tętniąca życiem, przepełniona uśmiechniętymi ludźmi i pozwalająca spędzać czas tak, jak lubimy – tłumaczy Maciej Smoliński, architekt z pracowni projektowej APA Hubka,  odpowiedzialny za projekt apartamentowca butikowego Zyndrama we Wrocławiu.

Piorunujące pierwsze wrażenie

Apartamenty butikowe Zyndrama powstają na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu. Budynek zaprojektowała Autorska Pracownia Architektoniczna Hubka, której dziełem są między innymi wrocławski Hotel Puro i Haston City Hotel Wrocław.

Element rozpoznawczy wnętrz to nietuzinkowy, designerski wystrój. Uwagę przykuwają duże przeszklenia i narożnikowe okna zajmujące niemal całą wysokość, które nie tylko zagwarantują doskonałe doświetlenie, ale również będą źródłem widoków na Odrę i Stare Miasto. Jak można je zaaranżować? Kuchnia została pomyślana jako elegancka, ale przy tym funkcjonalna przestrzeń. Biel zostaje przełamana przez kafle imitujące cegłę na ścianach. Zabudowa zapewnia optymalne ilości miejsca do przechowywania, a przy tym nie zakłóca estetyki. Klamrą spajającą jest biała lub naturalna podłoga.

Zrezygnowano ze ścian działowych, tak by optycznie powiększyć przestrzeń. Poszczególne strefy wyznaczają meble i oświetlenie, dzięki czemu apartament ma wyraźny podział na część dzienną i nocną. Niesamowite wrażenie robi nawet 60-metrowa otwarta przestrzeń dzienna, imponujące przeszklenia, wykończona loggia czy szklana balustrada. Salon zaprojektowano jako przestrzeń do relaksu, a centralnym miejscem jest kominek, który ociepla apartament
i nadaje mu wyjątkowego charakteru, a także sprzyjające spotkaniom towarzyskim – meble.

Kameralny charakter

Do apartamentów poprowadzą niemal trzymetrowe drzwi wejściowe oraz lobby o wysokości ponad czterech metrów, wyłożone włoskimi płytami gresowymi. Ciekawy kontrast wprowadzą ściany pokryte metalizowaną farbą, dużymi lustrami i dębowymi płytkami. Uwagę przykują dodatki – błękitna sofa w stylu retro, a także drzewko, które nawiązuje do zieleni Kępy Mieszczańskiej. Eleganckie klatki schodowe wykończone będą gresem i fornirem, a cokoły stalą nierdzewną. Do każdej kondygnacji dotrze cichobieżna winda.

Na terenie inwestycji deweloper planuje zaaranżować zamknięty zieleniec. Powstaną tutaj nastrojowe alejki otoczone kwiatami i krzewami. Nie zabraknie stylowego oświetlenia, które delikatnie podkreśli architekturę budynku. Elewacja zostanie wykonana ze spieków kwarcowych. Materiał wyróżnia się dużą estetyką, jest odporny na upływ czasu i co ciekawe, chroni mieszkańców przed bakteriami.

Zyndrama będzie miała bardzo kameralny charakter. Znajdzie się tutaj tylko 48 apartamentów, a nie jak w konkurencyjnych inwestycjach kilkaset. Ich sprzedaż trwa – ponad połowa już znalazła właścicieli. To pokazuje, że klienci coraz częściej szukają ciekawej alternatywy dla standardowych inwestycji mieszkaniowych – mówi Miłosz Greszta, członek zarządu spółki realizującej projekt Zyndrama.

Zyndrama to pierwsza wrocławska inwestycja 6B47 Poland. W jej portfelu znajdują się także trzy nieruchomości komercyjne – centrum handlowe w Głogowie, działka pod budowę centrum handlowego w Ełku, a także realizowane w tej chwili w Gliwicach przy autostradzie A4 największe centrum wyprzedażowe na Górnym Śląsku – Silesia Outlet, którego otwarcie planowane jest na wiosnę 2019 r. Spółka należy do grupy 6B47 Real Estate Investors AG
– jednej z najlepiej prosperujących firm deweloperskich w Austrii. Aktualnie realizuje projekty o wartości ponad miliarda euro. Zakończenie budowy Zyndrama planowane jest na październik 2018 roku.

KontaktPolub nas na FacebookuSklepy firmDodaj ogłoszenieWyszukiwarka firm